Харків. 27.11.2013
Розповідає місцевий активіст:
"Взагалі все почалось з 8 ранку (27.11 - ред.), ми разом з небайдужими студентами пішли роздавати листівки, розказувати пересічним людям (особливо студентам) про те, що існує в Харкові Євромайдан. наголошували на тому, що сьогодні пройде хода студентів і всі охочі зможуть долучитись. далі пішли під вузи (декілька людей до каразіна, декілька до політеху і прилеглих вузів). спочатку ми зайшли на територію політеху і без жодних закликів почали розповсюджувати листівки ( без жодної політичної чи якоїсь іншої агітації) звичайні інформ листки. одразу ми були виставлені з території політеху викладачами (здається з кафедри фізики). далі ми вирішили піти до юр академії де за межами території розповсюдили листівки. після цього пішли до ХНАДІ де продовжили розповсюдження. цікавинки почались тут. запрошуючи студентів на майдан ввечері ми почули фрази на кшталт: "та ні, ми не прийдемо, адже нас відрахують". спробували запропонувати листівку викладачеві, але той, побачивши, що листівка присвячена євромайдану нервовим рухом віддав листівку. провівши деякий час під ХНАДІ зустрілись ще з однодумцями з політеху і вирішили повернутись на ту саму територію. там закінчили розповсюдження (від студентів знову почули фразу наведену вище). Проходили викладачі, декан одного з факультетів і знову намагались довести, що навіть таку ще раз наголошу НЕполітичну інформацію ми не маємо права розповсюджувати, аргументуючи це тим, що так голосять правила вузу, на що я відповів (сам там навчаюсь) як один з клубів Харкова має право запрошувати студентів на п'янки - так це нормально, а як звичайна інформація - так це вже армагедон якийсь. другий раз ми не покинули територію де і закінчили розповсюдження. одразу після цього ми пішли на майдан свободи де планувався збір, але там ми побачили збір комуністів, тому вирішили піти до ХНУ Каразіна. там зустріли побратимів з цього вузу і двох викладачів. чим довше стояли там більше людей цікавилось хто ми і навіщо. деякі студентти долучались до нас. під час збору нас намагались запевнити, що ми не маємо права стояти такою групкою під універом. охоронець (або викладач, адже він не представився намагався перешкодити зйомці одного з каналів) студентів запитували з якого вони вузу, факультету. також каразінці казали, що в них сьогодні проходила позапланова ректорська перевірка на відвідуваність, особливо в час проведення страйку. під універом ми почали зібрання гімном, потім кожен міг висловити свою думку, співали пісні , кричали гасла на підтримку єс, читали вірші і послання львівських студентів студентам України. потім пішли до обл ради де проскандували знову гасла закінчили зібрання гімном і розійшлись до вечера"
З розмови зі студентом ХНУРЕ : "в ХИРЭ сейчас все тихо (мало кто даже знает что в стране что то происходит), у всех сейчас в голове только подготовка к сессии. Единственные телодвижения проявляют (возникают) когда стипендию задерживают на дней 5-7 да и только.
...
в университете как такого кипиша в общем нет и никто не берет на себя риск к какой то стороне примыкаться 5 лет что я учусь в ХИРЭ таковых ярких политических склонностей у студентов не замечал, может потому что за время учебы все прекрасно понимают, что лучше учится для будущей высокооплачиваемой работы, а не стоять по холоду на площади. Те случаи "политической активности" что припоминаю - так это обязаловка встреча с мэром, с мин.образования и отчетность на выборах последних (то есть кураторы контролировали, чтобы обеспечивалась 100% явка студентов и ничего больше).
Наверное это можно считать спецификой ХИРЭ, что университет фактически был вне политики. И я считаю это хорошой практикой."
0 коментарі